Christafari-1

CHRISTAFARI

USA

Christafari to pionierzy w muzycznej dziedzinie Gospel Reggae w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nazywają siebie “Musicianaries”, czyli Muzycy - Misjonarze.

Christafari to pionierzy w muzycznej dziedzinie Gospel Reggae w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Nazywają siebie “Musicianaries”, czyli
Muzycy – Misjonarze. Używają swojego unikalnego połączenia tradycyjnych korzeni oraz współczesnej muzyki tanecznej reggae, aby ogłosić wielką nowinę: nadziei i zbawienia Świata.

 

Christafari wróciło do swoich korzeni w 2012 roku, kiedy wypuścili na rynek muzyczny swój pierwszy od prawie 20 lat album uwielbieniowy. Na płycie “Reggae Worship: A Roots Revival”, Christafari przerabia tradycyjne pieśni współczesnych, topowych hymnów uwielbieniowych, dając fanom garść oryginalnych piosenek worship z typowym dla tego zespołu brzmieniem.
Do tej pory sprzedali ponad pół miliona albumów na całym świecie.

 

Niespodziewanie o grupie zrobiło się głośno, kiedy jako pierwszy chrześcijański zespół osiągnęli numer 1 na liście albumów Reggae Billboardu.  Jednak mówiąc o sukcesie zespołu, Mark Mohr podsumował: “Bardziej nam zależy na sercach, niż na listach przebojów. Naszą pasją są dusze, a nie sprzedaż i tylko po to gramy koncerty, aby ludzie się nawracali i w ten sposób wypełniamy swoją misję.”

W 2009 roku założyli własną firmę – produkcję filmową „Rank and File”.
Grupa ma na swoim koncie już ponad 40 teledysków na YouTube, w tym m.in. hity takie jak „Hosanna”, „Oceans”, czy „Here I Am To Worship”, które mają po kilka milionów wyświetleń. Odkąd zespół zdecydował się na całkowite oddanie się swojej działalności muzycznej w 2012 roku, grają około 150 razy w roku w najbiedniejszych krajach na całym świecie. Występowali do tej pory w 70 krajach, 46 stanach, podczas dwóch Olimpiad oraz przed prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Event List