Leeland

USA

Ich muzyka to mieszanka mocnego uderzenia z gatunku tzw. rocka progresywnego oraz melodyjnych pieśni uwielbieniowych (worshipowych).

Zespół wystąpi po raz drugi w Polsce i ponownie w trakcie Koncertu „Bądź jak Jezus w Mysłowicach. To wielki ukłon organizatorów w stronę mysłowickiej publiczności, która wręcz zakochała się w muzyce Leelenda Mooring-a, pragnąc aby raz jeszcze zabrzmiała ona na żywo w Mysłowicach.
Leeland to prawdziwie rodzinny zespół założony przez Leeland-a Dayton-a Mooring-a, będacego autorem prawie całości repertuaru grupy. Oprócz Dayton-a zespół tworzą jego brat Jack, ich młodsza siostra Shelly oraz kuzyn, perkusista Mike Smith. Zaspół czterokrotnie był nominowany do prestiżowej nagrody Grammy oraz do Nagrody Dove.
Jak twierdzi leader grupy Leeland Mooring ich teksty niejednokrotnie powstawały na kolanach, i są efektem czasu spędzonego na modlitwie – w obecności Jezusa.
Ich muzyka to mieszanka mocnego uderzenia z gatunku tzw. rocka progresywnego oraz melodyjnych pieśni uwielbieniowych (worshipowych), ukazujących niesamowitą fascynację muzyków tej formacji Osobą Jezusa Chrystusa.

Event List