CZEŚĆ

„Cześć” to grupa przyjaciół, których łączy pasja dla Boga i muzyki. Poprzez to, co tworzymy, chcemy dzielić się tym, kim dla nas jest Bóg i jak działa w naszym codziennym życiu.
Nasz zespół ma swoje korzenie w grupie muzycznej, działającej przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Malince, w której wielu z nas cały czas jest zaangażowana. Liderem zespołu od samego początku jest Filip Król.
Pod szyldem „Cześć” działamy od 2010 r. W tym samym roku wydaliśmy pierwszą płytę, „Tak słucham”, na której znalazły się znane pieśni uwielbiające. Kolejne krążki, na których zarejestrowane zostały nasze autorskie utwory, to: „On może więcej” (2015) i „Gotowy na zmiany?” (2018). Nagrania odbywały się dzięki uprzejmości Studio DR z Wisły.
Muzycznie poruszamy się w klimatach pop/rock/jazz/worship, choć tak naprawdę nasze piosenki są tak różnorodne, jak my sami. Wiele z naszych utworów jest chętnie granych i śpiewanych w różnych społecznościach w całej Polsce.
Chętnie angażujemy się różne projekty, jak na przykład: weekendy „Outback Polska”, gdzie w mniejszym gronie prowadzimy wspólny śpiew; wydarzenia platformy SzukajacBoga.pl; ponadto przez kilka lat byliśmy stałymi gośćmi Wieczorów Muzyki Praise w Skoczowie. Mieliśmy również możliwość uczestniczyć w wielu wieczorach uwielbiających, festiwalach, ewangelizacjach i innych wydarzeniach.
Zależy nam, aby nasze koncerty były nie tylko przeżyciem muzycznym, ale – przede wszystkim – okazją do osobistego spotkania z żywym Bogiem, czasem modlitwy, uwielbienia i radości.
Przez wszystkie lata przez nasz zespół „przewinęło się” wielu ludzi, za których nadal jesteśmy wdzięczni Bogu! Aktualnie „Cześć” składa się z ponad 20 osób: to wokaliści, instrumentaliści i grupa techniczna, bez której nie wyobrażamy sobie naszych koncertów. To również nasi bliscy, którzy zachęcają i wspierają nas w służbie, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Od początku przyświeca nam jeden główny cel: chcemy, aby z tego, co robimy, cała chwała i całe Cześć były oddane Bogu!