iGramy z Pokusą

Zespół „iGramy z Pokusą” to grupa przyjaciół, zapalonych i oddanych sztuce muzyków. Jest to także swoiste połączenie temperamentów i upodobań muzycznych. Przenikanie się kultury góralskiej ze śląską i rzeszowską. Zderzenie się świeżości z doświadczeniem, przeplatanie się zaawansowanych opracowań z prostotą muzyki ludowej, wydźwięku klasycznych westchnień z odgłosem górskiego echa. W muzyce naszego zespołu doszukać się można także skocznej tarantelli, latynoskiej bossanowy, czy chicagowskiego bluesa.

Liderem naszego zespołu jest góral, bardzo bliski współpracownik Ojca Jana Góry – Marcin Pokusa, który jest twórcą wielkich lednickich hymnów, znanych ze spotkań młodzieży Lednica 2000 takich jak „Tak, Tak Panie” czy „Tańcem chwalmy Go”.

W połowie 2017 roku zespół wydał debiutancką płytę „Chcemy siać słowo Twe”, której powstanie pobłogosławił Jego Ekscelencja Arcybiskup Senior Damian Zimoń Metropolita Katowicki. Płyta została bardzo entuzjastycznie przyjęta, czego owocem stały się liczne koncerty naszego zespołu w całej Polsce. Płytę promowały dwie piosenki:

„Światłem świata bądźcie” – https://www.youtube.com/watch?v=RK9VxQI4ES0

„Jesus en Ti confio” – https://www.youtube.com/watch?v=ksBEDRXazvs

W grudniu 2017 światło dzienne ujrzała nasza pierwsza autorska kolęda „Narodził się Chrystus Król”, do której powstał teledysk utrzymany w konwencji hołdu dla świątecznych tradycji góralskich. Kolęda zdobyła świetne recenzje, których efektem była jej emisja w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych – nie tylko tych o charakterze stricte chrześcijańskim – w całej Polsce.

„Narodził się Chrystus Król” – https://www.youtube.com/watch?v=ukpZYw5Yw-w

W grudniu 2019 roku ukazała się płyta kolędowa „NOWONARODZONY” zawierająca autorskie jak i tradycyjne kolędy i pastorałki. W 2024 płyta „Do Świętych”, która jest hołdem zespołu dla wszystkich, którzy swoim życiem świadczyli o Panu Bogu i Jego nieustającej miłości do ludzi.