Katolika Front

Zespół Katolika Front to solidne, pełne pasji i melodii rockowe granie. Zespół tworzą profesjonalni muzycy: Grzegorz Bociański – śpiew, Jacek Przydryga – gitara i śpiew, Krzysztof Stasiak – gitara basowa i Zygmunt Koperczak – perkusja.

Lider grupy Grzegorz Bociański ma za sobą występy w kapeli Wolna Europa i grunge-corowej grupie Indian Woman. O jego działalności można przeczytać m.in. w książce Marcina Jakimowcza pt. “Dno”. Obecnie Grzegorz zajmuje się pracą radiowca. W katowickim Radiu eM przez kilka lat prowadził audycję “Amen”. Aktualnie w eM-ce zajmuje się produkcją i realizacją dźwięku, oprócz tego jest zastępcą szefa muzycznego stacji. Można go usłyszeć również na płycie zespołu Ziyo pt. Puzzle gdzie dogrywał chórki i drugie głosy.

 

Jacek Przydryga gra na gitarze od zawsze. Popularność zdobył w grunge-corowej grupie Indian Woman. Zespół z powodzeniem występował na wielu imprezach. Zna go publiczność różnego typu imprez muzycznych w Polsce.

 

Krzysztof Stasiak powrócił do grania po dłuuuuugiej przerwie, bo jak sam mówi bardzo mu tego brakowało. W przeszłości współpracował muzycznie z Jackiem Przydrygą i nagrywał m.in. Indian Woman, w którym grał Grzegorz i Jacek. Na co dzień zajmuje się realizacją dźwięku, nagrywa lektorów dla TV, robił jingle dla TVP2, udźwiękawia też filmy i… instaluje sprzęt w studiach nagrań.

Zygmunt Koperczak między próbami i koncertami z Katoliką udzielał się również w zespołach Korbowód, Iowa Super Soccer. Oprócz Katiliki jest perkusistą mysłowickiego projektu Ladislav.

 

Z Katoliką Ftont współpracuje również Mateusz Stasiak. Mati powoli, aczkolwiek mocno wchodzi na profesjonalną scenę. Ponieważ gra na perkusji, gitarze i basie czasem wspomaga Katolikę na koncertach i w studiu nagrań… a sam grał w zespołach pod nazwą Train in vain, Stereopian, tam już tylko na perkusji.