Monika GIERGIEL

Monika Giergiel – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instruktor wokalny i pedagog. Od maja 2018 roku tworzy autorski projekt muzyczny zainspirowany codziennymi zmaganiami i poszukiwaniami odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, ufności, przemijania i swojego miejsca w życiu. Projekt łączy w sobie elementy rocka, popu, jazzu, wzbogacony o elektroniczne brzmienia i kojące melodie.

„Moc w słabości” to tytuł pierwszego studyjnego singla, do którego ukazał się wideoklip, promujący debiutancki krążek EP.
„To, co niemocne jest, mocnym niech stanie się. Siła w słabości jest…” powtarza w swoim pierwszym singlu Monika Giergiel. Utwór jest zaproszeniem do wsłuchania się w siebie. Niesie nadzieję i przypomina o tym, że to co wartościowe często rodzi się w bólu.
Premiera debiutanckiego krążka miała miejsce 13 października 2019r. Znajdują się na nim cztery utwory będące zapowiedzią płyty długogrającej. Zarówno teksty, jak i muzyka są autorstwa Moniki. Autorami aranżacji są pianista Grzegorz Sykulski oraz perkusista – Łukasz Giergiel – prywatnie mąż artystki. W nagraniach udział wzięli także Staszek Srzednicki na gitarze basowej oraz Tomasz Robacki na gitarach. Zespół w 2018 roku zdobył I nagrodę na XXV Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival.

„Moc w słabości” oraz „Bliskość” to dwie kompozycje, do których ukazały się wideoklipy:.

***
Monika Giergiel – pochodząca z Sieradza wokalistka, pedagog, autorka tekstów i kompozytorka, od ponad 10 lat mieszkająca i tworząca w Krakowie. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Związana ze środowiskiem gospel, obecnie zaangażowana m.in. w działalność krakowskich formacji Soul’n’voices, czy DeocentriCity. Jako pedagog przekazuje swoją wiedzę i muzyczne doświadczenie przyszłym wokalistom, a jako autorka tekstów i piosenek zaraża odbiorców wrażliwością i stara się zwracać uwagę na to, co w życiu naprawdę ważne.