Rock and Fire

ROCK AND FIRE – zespół rockowy, utworzony w Poznaniu w 2015 roku, przez grono przyjaciół, weteranów polskich scen muzycznych, związanych z wieloma legendarnymi projektami muzycznymi. Stały skład zespołu tworzą grający na gitarze wokalista Marcin “Ziemniak” Ziemniczak, klawiszowiec Karol Nowacki, basista Michał Garstecki, perkusista Andrzej “Kapsel” Rak oraz sekcja instrumentów dętych w składzie Tomasz Mazur – trąbka, Dominik Szeszo – saksofon i Michał Bandura – puzon.

Muzyka ROCK AND FIRE odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół nie sposób przypisać do jednego, konkretnego stylu. Przewijają się tu i łączą najróżniejsze smaki – od brzmień stricte rockowych, rock and rolla i reggae z domieszką eleganckiego popu, po romantyczne ballady wykonane ze wsparciem klasycznej orkiestry smyczkowej. Bogate instrumentarium sprawnie wykorzystywane w wielowarstwowych aranżacjach, buduje nastrój łączący najlepsze wzorce ekskluzywnych realizacji muzycznych lat 80-tych z najnowszymi trendami.
Cechą charakterystyczną ROCK AND FIRE jest zarówno wyjątkowo pozytywny przekaz piosenek w warstwie tekstowej, jak i niezwykle pogodny i lekki klimat w warstwie dźwiękowej. Dzieku temu wykonania koncertowe, okraszone szczyptą nieoczywistego – nieco montypythonowskiego dowcipu, porywają publiczność w energetyzującą podróż, by wraz z zespołem wykonać szereg radosnych, artystycznych fikołków.