Archiwum X

O KONCERCIE W 2010

Tak niewiele trzeba nam mieć, by stać się jak Jezus…

Ekumeniczny Koncert „Bądź jak Jezus!” to nie tylko występy znakomitych muzyków chrześcijańskich, ale również wielki rodzinny piknik: można było usiąść przy wspólnym stole, zjeść ciepły posiłek, kupić popcorn, watę cukrową i inne smakołyki. Także dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji – malowanie twarzy, trampoliny i mini-bungee były do ich dyspozycji przez całe popołudnie.

Nieco starsi uczestnicy pikniku mogli obcować z chrześcijańską muzyką i literaturą na stoiskach wydawców i dystrybutorów, a także spotkać się z młodzieżowym klubem Wysoki Zamek i o. Ryszardem Sierańskim ze Wspólnoty Dobrego Pasterza. To był niesamowity czas, kiedy w jednym miejscu, z  10 000 widownią spotkały się największe gwiazdy polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej – wszystko na Bożą chwałę.
Koncert „Bądź jak Jezus!” rozpoczął się na Polach Marsowych o godz. 16 występem Trąbek Jerycha, które natychmiast zaraziły całą widownię swoją dziecięcą radością i entuzjazmem. Dzięki Bogu ta pogodna atmosfera udzieliła się również przyrodzie i mimo lekkich opadów na początku, w czasie ich koncertu wyszło słońce. Do spotkań z kolejnymi zespołami prowadzili nas: Aneta Chwalba, dziennikarka i reżyserka TVP Katowice, doskonale znana śląskim telewidzom oraz o. Leonard Bielecki, franciszkanin z Poznania, pomysłodawca i współprowadzący popularnego w Internecie programu dla młodych „bEZ Sloganu”. Dynamiczną muzyką, zabarwioną afrykańską nutą, ujął widownię zespół New Day z Rafałem Boniśniakiem. Prawdziwe świadectwo wiary dał na Polach Marsowych zespół Filadelfia. W ich przypadku trudno mówić o koncercie – to była po prostu modlitwa, wielkie uwielbienie Jezusa Chrystusa, w które włączyła się niemal cała publiczność. O godz. 19 na scenie pojawił się gość najbardziej oczekiwany, zwłaszcza przez najmłodszych widzów – Arka Noego! Ten zespół emanuje taką energią, że wśród blisko 10 tysięcznej publiczności nie było w tym momencie nikogo – małego, ani dużego, kto nie podrygiwałby w rytm muzyki i nie śpiewał razem z wykonawcami: „Taki duży, taki mały może świętym być!…” Dla tych jednak, którzy gustują w nieco innych stylach muzycznych, również nie zabrakło atrakcji: hip-hop z mocnym, Bożym przesłaniem zagrał Full Power Spirit wraz z Olgą Szomańską-Radwan, a zaraz po nich wystąpiła Magda Anioł, doskonale znana chrześcijanom w całej Polsce, a w naszym regionie ciesząca się szczególną popularnością. Koncert zakończył się rewelacyjnym występem jednego z najbardziej znanych zespołów chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce: TGD. Muzyka gospel to głoszenie Ewangelii i tak też rozumieją swoją misję Natalia Niemen, Mate.O i inni chórzyści Trzeciej Godziny Dnia, którzy poprowadzili wszystkich słuchaczy we wspólnej modlitwie.
„Bądź jak Jezus!” – ten okrzyk powtórzony przez kilkutysięczny tłum można było usłyszeć 3 czerwca w WPKiW w Chorzowie. Na Ekumenicznym Koncercie Rodzinnym spotkali się ludzie należący do różnych pokoleń, Kościołów i środowisk. Spotkały się także bardzo różne style muzyczne i to w najlepszym wykonaniu: TGD, Arka Noego, Full Power Spirit, Magda Anioł, New Day, Filadelfia Band i Trąbki Jerycha. Atmosfera tego czasu jest niepowtarzalna!
czytaj więcej >>>

PROMUJĄCE VIDEO

ARTYŚCI