Archiwum 2013

O KONCERCIE W 2013

Strumienie Mocy z Nieba

Kiedy 30 maja,  punktualnie o godzinie 16.00 prowadzący Koncert Marek Zając – dziennikarz TVP oraz pomagający mu ks. Krzysztof Biela – Moderator ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Katowickiej rozpoczęli IV Edycję Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” nic nie wskazywało na to, że oto rozpoczyna się Wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci uczestników Koncertu.

Początek tego Koncertu i Pikniku Rodzinnego upłynął pod strugami rzęsistego deszczu a nawet co jakiś czas wybrzmiewającymi grzmotami z Nieba, to jednak nie powstrzymało organizatorów i wykonawców aby kontynuować to co zostało w mozolnym trudzie przygotowane.
Jako pierwsi wystąpili artyści z Poznania, czyli młoda i bardzo obiecująca formacja gospelowa, pod nazwą Projekt Ambasador.  Kiedy na scenie i przed sceną słychać było słowa jednej z ich piosenek: „Mogę WSZYSTKO w Nim” deszcz zaczął powoli ustawać, ustępując miejsca entuzjazmowi i nadciągającemu na Koncert, niekończącemu się tłumowi ludzi, spragnionych dobrej zabawy oraz przeżyć duchowych. Już po pierwszym występie widać było, że frekwencja (mimo niepewnej aury) przekroczy najśmielsze oczekiwania. Wg szacunku organizatorów w trakcie IV Edycji Koncertu „Bądź jak Jezus” (w szczycie) na terenie Parku Słupna, obecnych było ok. 30 tys. uczestników.
Kolejne występy – wrocławskiej formacji Exodus 15, która świetnie poradziła sobie z zainteresowaniem najmłodszej części publiczności oraz zespołu o niezwykle oryginalnej nazwie,  grupie folkowej „Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach”, upłynęły już w coraz gorętszej i bezdeszczowej atmosferze. Z godziny na godzinę mocniej dało się odczuć w sercach Artystów i uczestników Koncertu ogromne pokłady życzliwości, radości i pokoju. Dopełnieniem tej „niebiańskiej siły” były autentyczne ludzkie historie-świadectwa życia z Bogiem i wszechobecna modlitwa, które słychać było nie tylko ze sceny ale także w różnych miejscach do tego przeznaczonych a nawet w czasie rozmów, prowadzonych przy stoiskach różnych parafii i wspólnot chrześcijańskich. Jednym z ważniejszych punktów programu „Bądź jak Jezus” 2013 były słowa Abpa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca i Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka,  skierowane do uczestników. Obaj mówcy jednoznacznie wyrazili swoje uznanie i zachwyt nad rozmachem i odczuwalną, doskonałą atmosferą, panującą na Imprezie.
Po niezwykle radosnej części oficjalnej Koncertu przyszedł czas na występ, pochodzącego z Armenii rapera Artaszesa „ARCI” Barojana, który nawiązując doskonały kontakt z publicznością udowodnił, że hip-hop, reggae oraz taniec i śpiew, dla wielu młodych ludzi mogą być doskonałym sposobem na rozmowę z Bogiem.
Prawdziwą euforię radości i entuzjazmu wśród publiczności wywołało pojawienie się na scenie mega-gwiazdy współczesnej muzyki chrześcijan, gospel, soul i R’n’B, pięciokrotnego zdobywcy nagrody „Grammy” – Israela Houghtona i jego zespołu New Breed.  Amerykanie zaprezentowali w Mysłowicach niezwykle ekscytujące i  profesjonalne brzmienie oraz prawdziwy show na miarę gigantów światowej muzyki rozrywkowej. Sednem programu artystów z za oceanu była oczywiście modlitwa uwielbienia, wyrażona w żywiołowych utworach muzycznych – porywających, bez wyjątku, wszystkich zgromadzonych. Nikt już nie miał wątpliwości że tego popołudnia to nie majowy deszcz ale „Strumienie Mocy z Nieba” zalały „Słupna Park” w Mysłowicach. Trafioną kontynuacją tego „Duchowego uniesienia” był bardzo udany koncert jednego z najbardziej znanych krajowych zespołów chrześcijańskich – chóru TGD (Trzecia Godzina Dnia), zwieńczony wspólną modlitwą Uczestników, Artystów i Organizatorów.
Nie tylko zaspokajanie potrzeb duchowych, czyli modlitwa i muzyka, były kwint esencją tego Wydarzenia. Ważnym elementem imprezy było kilkadziesiąt stoisk wydawców, wspólnot i kościołów chrześcijańskich oraz parafii katolickich z różnych stron Polski. Tradycyjnie na IV Ekumenicznym Koncercie Rodzinnym „Bądź jak Jezus” nie zabrakło, dostępnego całkowicie za darmo, licznie odwiedzanego mini „Wesołego Miasteczka” dla dzieci, oraz sporej ilości punktów gastronomicznych.
Wydarzenie to ze względu na swój rozmach organizacyjny oraz ogromne zainteresowanie Koncertem wśród ludzi w różnym wieku z kraju i zagranicy (w tym roku przyjechały osoby z Niemiec, Czech, Słowacji  a nawet Holandii), ma szansę stać się największą tego typu muzyczną imprezą chrześcijańską w Polsce.
W tym roku wszystko zaczęło się od deszczu, który na początku każdemu moczył ubrania, w miarę jednak trwania Koncertu – Modlitwy… deszcz wciąż padał ale był już inny, „przestał być mokry” – to był oczyszczający ludzkie serca prawdziwy „Deszcz Mocy z Nieba”
IV Edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” przeszła do historii. W ocenie wielu uczestników a także organizatorów – to najbardziej spektakularna ze wszystkich dotychczasowych Edycji Tego Wydarzenia.
czytaj więcej >>>

PROMUJĄCE VIDEO

ARTYŚCI