12 kamieni

Polska

12 kamieni  to projekt lifestylowy, którego głównym celem jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, w sposób zrozumiały i przystępny. W ramach projektu działa blog, band oraz dział szeroko pojętego designu.

12 kamieni to projekt lifestylowy, którego głównym celem jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, w sposób zrozumiały i przystępny. W ramach projektu działa blog, band oraz dział szeroko pojętego designu. Posługując się różnymi metodami – od mediów społecznościowych i konferencji, po koncerty i sesje akustyczne – chcemy sprawiać, by nawet najbardziej zniechęceni do chrześcijaństwa ludzie przez sztukę i pozytywne wartości (#znajdźdobro) odnaleźli drogę do jedynego i prawdziwego źródła życia.

12 kamieni – jeszcze jakiś czas temu:
Każdy robił coś, gdzieś, po coś, po nic, z kimś, sam, chcąc, nie chcąc. Zorientowaliśmy się, że razem możemy stworzyć coś dobrego na większą skalę niż nasze klatki schodowe. Że mamy do tego wszystkie narzędzia, jakich nam trzeba. To nie mógł być przypadek.

Najpierw byliśmy organizacją. Później redakcją. Później – projektem. Na samym końcu staliśmy się rodziną. A wszystkich czytelników i słuchaczy postrzegamy jako naszej specyficznej rodzinki przyjaciół. Takich, co to wpadają bez zapowiedzi na kawę, bez pytania biorą sobie mleko z lodówki i prosto z mostu walą, co im leży na sercu.


Zaczęło się od wspólnych jamów pod nazwą Pray Session organizowanych przez projekt 12 kamieni. Wspólny feeling i niepowtarzalny klimat jaki panował na tamtych spotkaniach zaowocował coraz częstszymi próbami i komponowaniem własnych utworów. Tak przy projekcie 12 kamieni powstał band. Pod koniec 2016 roku wydał on płytę zatytułowaną Znajdź Dobro

Muzycy wchodzący w skład zespołu to młode pokolenie trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to mieszanka funky, soul i pop. Do swoich inspiracji zaliczają między innymi:, Hillsong United, Jacka Garratta czy Poluzjantów. Choć jak sami stwierdzają “pewnie nikt tego nie słyszy…”

Event List