Building 429

USA

 

Amerykański chrześcijański zespół rockowy z Karoliny Północnej. Ich nazwa pochodzi od wersetu z Biblii – z Listu do Efezjan 4:29.

Żadne plugawe słowo niech nie wychodzi z waszych ust, lecz tylko dobre,
dla zbudowania, aby przynosiło łaskę słuchającym. – List do Efezjan 4:29

           
Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu w 2004 r., Building 429 zyskał szerokie uznanie krytyków, otrzymując liczne wyróżnienia, jednocześnie dostarczając lityczne, podnoszące na duchu przeboje z konsekwentnym przesłaniem nadziei, a także pełne energii koncerty w wyprzedanych salach na arenie międzynarodowej.

W 2013 r. zespół otrzymał nominację do nagrody GRAMMY® za Najlepszy Album Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej za „We Won’t Be Shaken”, który także zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard’s Albumów Chrześcijańskich, a jego tytułowy utwór otrzymał 1 miejsce w radiu. Building 429 otrzymał również liczne nagrody Billboard Music Awards w 2014 oraz 2012 roku za Piosenkę Roku „We Won’t Be Shaken” i „Where I Belong”, dwie nagrody BMI za Piosenkę Roku („Where I Belong” w 2013 r. i „Glory Defined” w 2005 r.), nominację do „Grupy Roku” KLOVE Fan Award w 2014 r. oraz tytuł „Najlepszego Nowego Artysty” GMA Dove Award w 2005 r. Złoty singiel „Where I Belong” z certyfikatem RIAA stał się jednym z najdłużej utrzymujących się numerem 1 w historii Billboardu, licząc 15 tygodni i mając ponad 246 milionów wyświetleń.

Event List