ZESPÓŁ FISHECLECTIC

PL

ZESPÓŁ FISHECLECTIC


Zespół Fisheclectic powstał jako projekt małżeństwa Joanny i Łukasza Kupczyńskich – muzyków, kompozytorów, filologów, którzy po latach zbierania doświadczeń artystycznych i życiowych postanowili zrealizować swoje twórcze marzenie i wydać album. Umieścili w nim ważne dla siebie, duchowe treści, oprawiając je w kreatywne, a nawet alternatywne brzmienia. W 2012 roku pojawił się ich debiutancki album „Wejdź”, inspirowany wersetami biblijnej „Pieśni nad Pieśniami”. Wkrótce małżeństwo rozwinęło swój studyjny projekt muzyczny, zapraszając do współpracy gitarzystę Michała Dziubę i rozpoczęło działalność koncertową. Pomimo zaledwie trzyosobowego składu zespołu, udało się przełożyć wielowarstwowe utwory na wersje live dzięki wyobraźni i multiinstrumentalizmowi muzyków. Sam tylko Łukasz Kupczyński podczas koncertu gra na ośmiu instrumentach – kontrabasie elektrycznym, mandoli, mandolinie, skrzypcach, banjo, gitarze basowej, komputerach i instrumentach klawiszowych.
W 2015 roku pojawił się drugi, tym razem dwujęzyczny, album Fisheclectic pt. „Biorę Ciebie”. To na nim pojawiły się utwory Chcę widzieć Cię i Ucisz się, które cieszą się nieustającą popularnością wśród słuchaczy. W 2018 roku muzycy wydali kolejną autorską płytę pt. „Jeszcze Nie Znikaj”.
To, co zatem miało być jednorazowym uwolnieniem twórczej energii, stało się muzyczną i duchową misją zespołu, docierając do serc tysięcy słuchaczy, ceniących szczerość przekazu i nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny. Piosenki Fisheclectic słuchane są w 61 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube. Zespół gościł na wielu festiwalach muzycznych. Gra koncerty w kościołach i na rynkach, w domach pomocy społecznej i na deskach teatrów i filharmonii, klubów muzycznych i domów kultury, w kraju i za granicą.

Event List